find winetastings

organised by
date location winetype entrance

Van de Vlaamse Wijngilde

De Vlaamse Wijngilde publiceert geregeld boeiende wijnreportages in het clubmagazine 'Ken Wijn'.
We plukken er deze maand één uit: Barolo in al zijn grootsheid.

more »

WineRoads

Londen heeft een hart voor wijnbars. Van de bruine wijnkroeg tot de crazy en spectaculaire wijntoren.
more »

WinePeople

Sybille Troubleyn is met haar opleidingsproject WineWise aardig op weg om de dame te worden die haar volk leerde wijnproeven. Een gesprek bij een goed glas.
more »

WineTaster

Simonne Wellekens proeft de Carignanissime de Centailles 2006.
more »

number of visitors

WineNews

Benieuwd naar snel en vers nieuws uit de wijnwereld?
Bij winetasting.be houden we de journalistieke vinger aan de spreekwoordelijke wijnpols.
Dagelijks volgen we de interessante wetenswaardigheden tussen wijngaard en kelder, tussen druif en fles. In binnen- en buitenland.

Schrijf je hier in op WineNews via onze RSS-feed: abonneren op deze pagina via RSSRSS





 

Limburg wordt topwijnregio

'Van mijnstreek tot wijnstreek' luidt de titel van het nieuwe boek van de Limburgse gouverneur-foodgenieter Steve Stevaert en culinair journalist Marc Declercq. Het boek getuigt van hun bijzondere visie op deze vaak zo lekkere provincie.

Het duo bezocht een aantal wijnbouwers in Belgisch en Nederlands Limburg en nam in één ruk ook een reeks leuke tips mee met de adresjes van de beste bakkers, slagers, ijsmakers en restaurants in de buurt van de wijndomeinen.
Het zal inmiddels wel opgevallen zijn dat de Belgische wijnen, na enkele jaren in het verdomhoekje te hebben gezeten, aan een straffe opmars bezig zijn. De bubbels van Schorpion zijn onlangs nog door de Belgische sommeliers uitgeroepen tot wijn van het jaar, Genoels Elderen heeft pas 4 hectare bijgeplant, Heston Blumenthal - de op een na beste kok ter wereld - heeft tijdens zijn 'Mijn Restaurant'-bezoeken een fles Clos d'Opleeuw meegenomen voor de sommelier van zijn restaurant, en de Chardonnay Meerdael - niet uit Limburg deze laatste - scoorde onlangs torenhoog op het Concours Mondail de Bruxelles in Valencia.
In Het Belang van Limburg verwacht Gijs van Esschoten van de Limburgse wijnhandel Château Gilbert, tegen 2012 1 miljoen flessen.
Achter de schermen werkt de Confrérie des Chevaliers du vin Limbourgeois inmiddels aan een grensoverschrijdende herkomstbenaming. Eentje voor zowel Nederlands als Belgisch Limburg.
'Van mijnstreek tot wijnstreek' van Steve Stevaert en Marc Declercq en met fotografie van Luc Daelemans werd uitgegeven bij Linkeroever uitgevers, telt 133 blz, en kost 24 euro.
(Winetasting.be 25 mei 2009)

All Stories